top of page

Nometne ZirguSkola

 PIEDZĪVO UN IZJŪTI ZIRGU PASAULI!

 Tepat, Pierīgā, mūsu pļavās dzīvo zirgi, ar kuriem iespējams iepazīties, rotaļāties un jāt. Šajā nometnē draudzīgā un mierīgā atmosfērā iepazīsim zirga dabu, mācīsimies vadīt zirgu, kā arī jāt soļos, rikšos un lēkšos. Pieredzējušākie dalībnieki apgūs iejādes pamatelementus zirga lokanībai un drosmīgākie izmēģinās, ko nozīmē šķēršļu pārvarēšana. Nometnes kulminācijā plānots šovs, kurā katrs no dalībniekiem varēs izrādīt šajās dienās apgūto un izdarīto individuāla priekšnesuma laikā.

Nometnes filozofija

  Saskarsme ar zirgiem ir lieliska iespēja izjust viņu pasauli. Zirgs ir kā cilvēka ķermeņa un emociju spogulis, tādēļ šī tikšanās ir iespēja izzināt nianses par mūsu ķermeņa valodu un ieradumiem, kuri ļauj mums atklāt kaut ko jaunu pašiem par sevi. Šī komunikācija bieži ir arī palīdzējusi bērniem pārvarēt bailes un kļūt drošākiem, atbildīgākiem un pārliecinātakiem par sevi skolā un ikdienas dzīvē.

Home: Inner_about
19055861_1286847351371140_143609456043988004_o_edited.jpg

MŪSU ZIRGI UN CILVĒKI

  Mūsu zirgi bauda pilnvērtīgu un zirgam piemērotu dzīvi - visu gadu pavadot ārā, viens otra kompānijā, ar brīvprātīgu iespēju patverties, ja laikapstākļi ir īpaši nelabvēlīgi. Viņiem vienmēr pieejams siens un/vai zāle un ūdens. Šīs lietas - bars, pastāvīgas iespējas kustēties un uzņemt barību - ir zirga pamatvajadzības, bez kurām vesels zirgs nav iedomājams.

  Ārpus laika savā kompānijā viņi un mūsu cilvēki sadarbojas, izmantojot dabiskas, uz zirgu dabisko uzvedību balstītas apmācības metodes. Rezultātā savstarpēju sapratni var panākt ātrāk, rotaļīgāk un zirgam draudzīgāk.

  Nometnes vadītājas ir pieredzējušas jāšanas instruktores un zirgu apmācības speciālistes. No zirgiem brīvos brīžus ar dažādām radošajām darbnīcām un spēlēm piepildīt palīdzēs mūsu audzinātāji. 

Home: Welcome
PAR NOMETNI...
Home: Welcome
IMG_5895.JPG

NOMETNES ORGANIZĀCIJA

ZirguSkola ir dienas nometne ārpus telpām. Nometne norisināsies piecas dienas, no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 8.30 - 18.00.

Nometne paradzēta dažāda vecuma bērniem un jauniešiem vecuma grupā no 7 - 14 gadiem (iespējami izņēmumi). Visas nometnes domātas ar vai bez iepriekšējas pieredzes ar zirgiem - nelielā bērnu skaita dēļ pieeja katram dalībniekam būs individuāla un atbilstoša viņa spējām un prasmēm.


Kopējais bērnu skaits vienā nometnē - 12. Nodarbības ar zirgiem notiks grupās pa 4 bērniem, ar kuriem strādās vismaz 2 instruktori. 

WhatsApp Image 2017-06-26 at 23.10.08.jpeg

INDIVIDUĀLA PIEEJA

Nelielais bērnu skaits nometnē nodrošina individuālu pieeju un iespēju katram sajust un izbaudīt kopābūšanu ar zirgu. 12 bērniem paredzēti 4 jājami zirgi, treniņi norisināsies grupās pa 4 bērniem. Pārējie tikmēr gūs jaunu pieredzi mūsu audzinātāju vadībā - dažādās radošajās darbnīcās un gatavojoties noslēguma priekšnesumam. 

Nelielo 12 bērnu grupu pastāvīgi pieskatīs vismaz 2 pieaugušie, kā arī brīvprātīgie palīgi - jaunieši. 

Katru dienu kopā ar zirgiem dažāda veida aktivitātēs katram bērnam paredzēts pavadīt 2 stundas. 

Cooking Tools

PUSDIENAS UN LAUNAGS

Nometnes laikā nodrošinām ar ēdināšanu divas reizes dienā (pusdienas un launags).

Brokastis vecākiem lūgsim sagatavot līdzņemšanai un ēšanai uz vietas vai bērniem pabrokastot mājās.

Notebook & Pad

OFICIĀLA NOMETNE

Mūsu nometne notiek oficiāli un ir reģistrēta kopējā Latvijas nometņu portālā nometnes.gov.lv

Home: Service

Mūsu komanda

IMG_5895.JPG

PAMATINFORMĀCIJA

Nometni ZirguSkola organizē biedrība "Zirguskola". Nometnes notiks Baldones novada Vārpās, saimniecībā Pūpoli. No Rīgas līdz pašiem Pūpolu vārtiem iespējams nokļūt ar mikroautobusu Nr. 6848 - Rīga-Sarma-Baldone. 

 

 ​Nometnes cena vienam dalībniekam: EUR 345

Nometnes 2024. gada vasaras sezonā notiks: 

Ko darīsim nometnē?

Apgūsim jaunas zināšanas par zirgiem un pareizu jāšanu gan teroētiski, gan praktiski

Mācīsimies par zirgu maņām un savstarpējo komunikāciju, vērojot uzvedību barā. Veidosim jātnieka uzsēdes un zirga vadības simulācijas bez zirgiem.

Mācīsimies vadīt zirgu no zemes un apgūsim jāšanas pamatprasmes treniņlaukumā

Kā ierasts ar visiem jaunajiem jātniekiem, sāksim apmācību ar nodarbību ar zirgu no zemes, lai spētu aptvert, saprast un sajust, kā tas ir - būt kopā ar zirgu un viņu vadīt.

Radošās darbnīcas

Kopā pētīsim zirgus latviešu folklorā, dziedāsim dziesmas un mācīsimies jaunas rotaļas, gleznosim, veidosim frizūras zirgiem, fotografēsimies ar īpašiem aksesuāriem, gatavosimies individuālajiem iznācieniem nedēļas beigās...